Portal Druku

Aktualności

Firma xsystem Aktualności Najnowszy produkt XSystem S.A.
wtorek, 02 grudzień 2014 00:00

Najnowszy produkt XSystem S.A.

Miło nam poinformować, iż 30 listopada 2014 roku, firma XSystem S.A. zakończyła pracę nad nowym produktem ACCELO - system do zarządzania obiegiem dokumentów. 

Nazwa systemu pochodzi od łacińskiego słowa Acceleratio oznaczającego przyśpieszenie i odnosi się bezpośrednio do korzyści płynących z wdrożenia systemu, którymi będą przyśpieszenie i usprawnienie procesów we wdrażających go firmach i instytucjach.

Równocześnie z działaniami programistycznymi zakończono również pracę nad reprezentacją wizualną nowej marki (zgodnie z opracowanym przez zewnętrzną firmę „Brand Book-iem”). Zarówno nazwa jak i znak słowno - graficzny odpowiednio wcześniej zostały zgłoszone w Urzędzie Patentowym.

Accelo zbudowane zostało w oparciu o technologię Java Enterprise Edition, a jego architektura bazuje na koncepcji SOA (z ang.: Service Oriented Architecture). Dzięki modułowości i usługowemu podejściu do poszczególnych komponentów, nasze oprogramowanie zyskuje wysoki poziom skalowalności. Interfejs użytkownika dostępny jest za pośrednictwem przeglądarki internetowej i nie wymaga dodatkowej instalacji na komputerach użytkowników. Jedną z głównych jego zalet jest „Responsywność” – (z ang.: Responsive Web Design), czyli automatyczne i inteligentne dostosowanie się wyglądu i zachowania Systemu do charakteru urządzenia, za pomocą którego jest używany (telefon, tablet, notebook, komputer stacjonarny).

Opracowanie Accelo wiąże się z długofalową strategią firmy związaną z rozszerzaniem swojej oferty o nowe usługi informatyczne pozwalające na dotarcie do szerszej grupy klientów. Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie w dziedzinie szeroko pojętej archiwizacji i obiegu dokumentów, przy wsparciu potencjału wiedzy jednostki naukowej oraz poprzedzone szczegółową analizą potrzeb klientów. Nowy produkt doskonale uzupełnia portfolio XSystem S.A. – firmy posiadającej 12 lat doświadczenia we wdrażaniu rozwiązań do obiegu dokumentów na bazie platformy Xerox DocuShare, które dalej będą realizowane równolegle ze sprzedażą nowego rozwiązania.

Do grona naszych klientów należą firmy, które posiadają wdrożone rozwiązania oparte na platformie  DocuShare, a ze względu na wysoki poziom ich indywidualności, integrację z innymi systemami IT, ale również znajomość rozwiązania przez użytkowników, migracja do nowej platformy byłaby bardzo czasochłonna i pracochłonna, dlatego jest raczej mało prawdopodobna. Ponadto, platforma DocuShare jest rozwiązaniem klasy Enterprise, znanym i cenionym na całym świecie, za którym stoi korporacja Xerox wraz z ogromną grupą wsparcia technicznego na całym świecie. To są wartości, których aktualnie nie posiada nasze rozwiązanie Accelo, dlatego ze względu na potencjalne zainteresowanie przedstawicieli międzynarodowych korporacji, system DocuShare będzie w dalszym ciągu elementem oferty firmy XSystem S.A.

Główną cechą wyróżniającą Accelo na rynku podobnych rozwiązań jest jego skalowalność i elastyczność – może być wdrażany zarówno jako dedykowane rozwiązanie klasy ECM (z ang.:Enterprise Content Management), jak i tzw. rozwiązanie „pudełkowe” o ograniczonej funkcjonalności.

System przez swoją skalowalność umożliwia również początkowe wdrożenie minimalnej wersji systemu dla małej liczby użytkowników i stopniowe rozwijanie go o nowe funkcje, bądź rozszerzanie jego użytkowania na kolejnych pracowników. Taka właściwość pozwala partycypować w nowoczesnych technologiach nawet mniejszym przedsiębiorstwom, które w przypadku braku dofinansowania byłyby skazane na konieczność wyboru wśród drogich komercyjnych rozwiązań, lub wdrażanie kilku małych nie zintegrowanych ze sobą aplikacji. System przewiduje też różne modele współpracy, zgodne z najnowszymi trendami rynkowymi, między innymi usługę udostepnienia oprogramowania w chmurze publicznej (praca w modelu Saas – z ang.: „Software as a Service).


ACCELO - podstawowe informacje o produkcie.

Tweet

OFERTA

 

  • Rozwiązania dla biura
  • Rozwiązania dla poligrafii
  • Serwis
  • Rozwiązania IT

MEDIA DO DRUKU CYFROWEGO

Xsystem SA

XSystem S.A.
ul. Julianowska 54B, 91-473 Łódź
tel.: 42 230 20 30, 42 630 39 13
faks: 42 230 20 49

xsystem-spolka-notowana-na-newconnect